Ahmed Boughera el Ouafi, de vliegende berberGepost op Sunday, 2 October 2005 om 20:20 door vincent in Algemeen | 1 Comment »
Er is op internet weinig info beschikbaar over Ahmed Boughera el Ouafi, alleen op de Franse site is wel wat te vinden, deze is te vertalen met bv of . Hoofdredacteur Kees Kooman van 42 schrijft dat steeds meer mensen de heilzame werking van hardlopen op lichaam en geest ontdekken. Volgens de laatste cijfers zijn er twee miljoen Nederlanders en Belgen die regelmatig een stukje hardlopen, minimaal vijfhonderdduizend doen dat zelfs vier tot vijf keer per week. ‘42’ bedient deze grote doelgroep met literair genot, geďnspireerd op hardlopen. De titel ‘42’ is trouwens niet zomaar gekozen, ‘42’ is een magisch getal, dat staat voor de marathonafstand. |
1 Reactie op “Ahmed Boughera el Ouafi, de vliegende berber” |
Geef een reactie: |

In de volgende editie van het literaire hardlooptijdschrift 42, dat vanaf 1 april dit jaar in de winkel ligt, staat het verhaal over Ahmed Boughera el Ouafi (de `vliegende berber´). In het van dit weekend staat een voorpublicatie van het artikel door Gijs Wanders. De Algerijnse Ahmed won in 1928 de marathon bij de Olympische Spelen van Amsterdam. Zijn leven kreeg echter een tragisch vervolg: als clochard vond hij boven een cafe in Parijs de dood door een kogel.
2 March 2006 om 13:28
selavkordestan tv as ahmed kordem ooooo? korde zaxo ma galak sopas