Weblog over hardlopen en doorlopen!

Categorieën

Algemeen (26)
Boeken (8)
Columns (5)
Gadgets (18)
Kleding (4)
Media (15)
Schoenen (24)
Uncategorized (2)
Voeding (5)
Wedstrijden (24)


Wat te gebruiken bij overmatig zweten? water of sportdrank?

Gepost op Monday, 18 July 2005 om 21:32 door bob in Algemeen | No Comments »

SinasappelsapPaul Greer, een assistent Professor aan de San Diego City College, doseert in Health en Exercise Science. Hetgeen in Nederland bekend staat als bewegingswetenschappen. Hij blijkt praktische tips te hebben voor hardlopers, waarschijnlijk voortgekomen uit zijn jarenlange ervaring als hardloper. Vooral in verband met vochtverlies geeft hij een goed advies over drinken.

Door de verdunde samenstelling van sportdrankjes zorgen deze voor een snelle absorptie, zo stelt Greer. Echter, beargumenteert hij dat door deze verdunde samenstelling het zwakkere vormen van koolhydraten zijn dan gewone sappen. Hierdoor geeft hij aan dat men na een zware inspanning dergelijke sportdrankjes beter kan vervangen door gewone sappen, aangezien deze meer koolhydraten bevatten dan sportdrankjes.

Anderzijds geeft hij aan dat deze sportdrankjes door hun verdunde samenstelling weldegelijk een goede functie hebben maar juist tijdens het sporten, hierbij moet men volgens hem denken aan inspanningen langer dan een uur. Bij inspanningen minder dan een uur zou water voldoende zijn om de dorst te lessen, aldus Greer. Bij sportdrankjes die dus volgens hem voornamelijk tijdens het sporten zinvol blijken moet u overigens denken aan aquarius, extran & gatorade. Let u hierbij overigens op dat dergelijke drankjes isotone zijn en dus niet hypertone. Isotone dranken zijn gelijk aan der bloedsuikerspiegel
waardoor dergelijke drankjes sneller worden geabsorbeerd. Zie ook www.extran.nl





Geef een reactie:

Je kunt eenvoudige tags (<b>, <i> en <img src="image-url">) en smilies gebruiken,
URL's (incl http) worden automatisch gelinkt.



Advertentie


Laatste Reacties

jose vicente (Waar zijn toch die Karhu’s gebleven?):
…Het begon allemaal met het verkopen...
Hans van der Sman (Hardlopen en Gerard Nijboer):
Beste Gerard, Zondag a.s. organiseren wij weer...
Gerard (Waar zijn toch die Karhu’s gebleven?):
Ook ik loop sinds de jaren...
liesie (Pimp my Shoes!):
mijn k-swiss hebben geen mooien kleur...
Ferry (Teenschoenen de nieuwe hype?):
Het klinkt heel logisch wat de...
j.bellis (Biofreeze):
graag een gratis proefmonster sturen naar...
Meer reacties...

 

RSS RSS Webfeed

Tips, spots, ideeën, suggesties?
tips@loopblog.nl

Zoeken


Advertentie(s)


 (C) 2005-2010 Loopblog.nl